Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Aktualności

 

SYNERGIA NAUKI I PRZEMYSŁU

2015-07-10

W dniach 8-9 września 2015r. w Centrum Studiów Inżynierskich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie (Depułtycze Królewskie 55, 22-100 Chełm) odbędzie się Seminarium pt.: SYNERGIA NAUKI I PRZEMYSŁU - spotkanie skupiające
i integrujące ludzi świata nauki i przemysłu.

W tym roku ma ono na celu wspólne działanie Uczelni oraz wielkich i rozpoznawalnych na rynku światowym firm, takich jak: SIEMENS, HEIDENHAINE, DMGMORI, SANDVIK i wielu innych, na rzecz  PROCESU KSZTAŁCENIA PROGRAMISTÓW I OPERATORÓW OBRABIAREK STEROWANYCH NUMERYCZNIE CNC.

Do dyspozycji uczestników spotkania pozostaje jedno z najnowocześniejszych laboratoriów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie,  wyposażone w najwyższej klasy sprzęt naukowo – badawczy oraz obrabiarki sterowane numerycznie DMGMORI, z systemami sterowania numerycznego  firmy Siemens oraz Heidenhain. Celem nadrzędnym organizowanego dwudniowego Seminarium  jest zaprezentowanie strategii rozwoju długofalowego systemu szkoleń i kształcenia inżynierskiego - wspartego przez ośrodki akademickie. Działania te są ukierunkowane na grupę niezwykle poszukiwanych na rynku pracy  programistów i operatorów obrabiarek CNC z uwzględnieniem potrzeb przemysłu. Podjęte działania uwzględniają szerokie możliwości systemów sterowania i systemów komputerowego wspomagania wytwarzania CAD/CAM oraz potencjał i wsparcie lokalnych ośrodków edukacyjnych. Kształtowanie kompetencji studentów i pracowników poprzez zdobywanie wiedzy praktycznej to przecież synergiczne współdziałanie  wielu podmiotów i organizacji mające przynieść większe i lepsze efekty w procesie kształtowania zawodu programisty oraz operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Te uzupełniające się działania i  realizacja wspólnych celów poprzez kooperację i synchronizację działań, mają przynieść oczekiwane rezultaty, w myśl idei, że „…efekt zorganizowanej pracy zespołowej, jest wyższy niż suma efektów działań indywidualnych…”.

Serdecznie zapraszamy do współuczestniczenia w organizowanym Seminarium.

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.