Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Aktualności

 

Innowacje i know-how w zakresie czyszczenia

2018-09-04

We wszystkich sektorach nowoczesnego przemysłu skuteczne czyszczenie części i podzespołów ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia spójnych, wysokiej jakości wyników produkcyjnych. Jednak nowe trendy stawiają nowe wyzwania przed technologią czyszczenia części.

 

Innowacje i know-how w zakresie niezawodnego
i wydajnego czyszczenia części
- teraz i w kolejnych latach

- parts2clean prezentuje wszystkie najnowsze rozwiązania i trendy
- Forum przemysłowe, specjalne wystawy i wycieczki z przewodnikiem stanowią wartość dodaną dla odwiedzających

 

Aby zachować konkurencyjność w jutrzejszym świecie, producenci muszą wiedzieć, jakie standardy czystości powierzchni będą wymagane w przyszłości w określonych sektorach przemysłu. Wszystkie potrzebne informacje znajdą na parts2clean, wiodących międzynarodowych targach części i przemysłowego czyszczenia powierzchni, które odbywają się w dniach 23 do 25 października w Stuttgarcie.

"parts2clean nie tylko posiada największą na świecie ofertę eksponatów do wydajnego i niezawodnego mycia części, ale także zwraca szczególną uwagę na nadchodzące trendy i przyszłe wyzwania", mówi Olaf Daebler, dyrektor globalny działu parts2clean w Deutsche Messe AG. Program wspierający towarzyszący wystawie, został zaprojektowany tak, aby oferować wiedzę i know-how oraz spełnić wszystkie obecne i przyszłe wymagania czystości.

Sześć tygodni przed rozpoczęciem targów, ponad 180 firm zarezerwowało już swoje miejsce na stoisko w halach 3 i 5. Oznacza to, że powierzchnia wystawowa netto wynosi już ok. 6 500 metrów kwadratowych.

 

Innowacyjne rozwiązania i postęp techniczny we wszystkich segmentach

Według Daeblera "wielu wystawców korzysta z pokazu po raz pierwszy, aby zaprezentować nowe i ulepszone produkty i usług międzynarodowej publiczności". Jest to między innymi nowa linia czyszcząca na bazie rozpuszczalników ze zintegrowaną myjką plazmową pod niskim ciśnieniem. Ta innowacyjna technologia umożliwia spełnienie najwyższych standardów usuwania struktur powierzchniowych - zwykle wymaganych przed klejeniem, powlekaniem lub uszczelnianiem - w jednym, ciągłym procesie. Różne nowe rozwiązania i udoskonalenia techniczne dotyczące czyszczenia na sucho poszczególnych części odnoszą się do rosnącej świadomości, że zanieczyszczenia mogą mieć krytyczny wpływ na jakość gotowego produktu. Prezentowane będą również innowacyjne - oparte na chmurze - rozwiązania do digitalizacji instalacji i procesów oczyszczania. Zapewniają one stabilność procesu produkcji, a jednocześnie pomagają zwiększyć produktywność i zmniejszyć koszty. Wystawcy tegorocznych partsi2clean zaprezentują również rozwiązania do usuwania zadziorów i czyszczenia części w jednym etapie procesu. Firmy uczestniczące zaprezentują swoje najnowsze produkty i systemy we wszystkich innych segmentach, w tym kontrole czystości po usunięciu cząstek stałych i struktur powierzchniowych, środków czyszczących, monitorowania kąpieli i konserwacji łaźni, koszy czyszczących i nośników przedmiotów obrabianych oraz akcesoriów.

Szeroko zakrojony program wsparcia: kluczowy zasób wiedzy

Na przykład organizatorzy specjalnej prezentacji "Automatyzacja i cyfryzacja procesów oczyszczania" zaprezentują za pomocą robota przemysłowego Stäubli TX2-CS9, w jaki sposób można łatwo udostępnić dane procesowe i sprzętowe.

Odwiedzający zapoznają się, jak można zdefiniować te dane i edytowane pod kątem określonych wymagań i celów.

Eksperci wyjaśnią, w jaki sposób interfejsy operacyjne i dydaktyczne mogą być elastycznie dostosowywane do konkretnych celów produkcyjnych i profilów pracowników oraz jak pomocne mogą być "inteligentne dane" dla zrównoważonej produkcji.

Specjalna prezentacja "Przepływ procesowy w czyszczeniu części, w tym sprawdzanie czystości", zorganizowana w połączeniu z CEC (Cleaning Excellence Center), obejmuje pokaz na żywo różnych etapów procesu, od usuwania zadziorów, czyszczenia do sprawdzania czystości w pomieszczeniach i rejestrowanie wyników. Inna specjalna prezentacja, zorganizowana przez German Industrial Parts Cleaning Association (FiT), ma jako temat "QSRein 4.0 - Możliwości czyszczenia części przemysłowych".

"Nasze anglojęzyczne wycieczki z przewodnikiem prowadzone przez ekspertów branżowych dają odwiedzającym możliwość zebrania informacji na temat konkretnych obszarów związanych z czyszczeniem przemysłowym, rozmawiając bezpośrednio z wybranymi wystawcami" - wyjaśnia Daebler. Trzydniowe Forum Przemysłowe, które stanowi część part2clean i którego program koordynowany jest przez Fraunhofer Cleaning Technology Alliance i FiT, funkcjonuje skutecznie jako kolejne szkolenie dla profesjonalistów z branży. Rozmowy starszych ekspertów branżowych i naukowców będą tłumaczone symultanicznie (niemiecki <> angielski) i będą oferować nową wiedzę i raporty terenowe dotyczące różnych aspektów części przemysłowych i czyszczenia powierzchni, a także innowacyjnych rozwiązań w zakresie technologii czyszczenia. Wstęp na Forum Przemysłowe jest bezpłatny dla odwiedzających parts2clean.

 
 

 
Źródło: Deutsche Messe AG / SCHULZ. PRESSE. TEXT

 

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.