Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Informacje prasowe

 

Rozwój na terenie Polski VOSS Fluid odnotowuje dodatnie saldo

2020-05-14

Spółka Voss Fluid odnotowuje szybki rozwój na polskim rynku. W 2019 r. przedsiębiorstwo otworzyło bazę produkcyjną i dystrybucyjną w Legnicy na Dolnym Śląsku, żeby w większym stopniu wykorzystać rosnący potencjał rynku Europy Środkowej i Wschodniej. Firma Voss Fluid Polska zatrudnia w swoim zakładzie który znajduje się na terenie o powierzni 46 000 m² 131 pracowników w obszarach produkcji, montażu, logistyki i dystrybucji.

 

Produkcja i dystrybucja w Legnicy trwa od roku

 Rozwój na terenie Polski 
VOSS Fluid odnotowuje dodatnie saldo

W pierwszym roku w zakładzie w Legnicy zmontowano około 50 milionów części - był to niespodziewanie intensywny rozwój. Ważną rolę odgrywa też zmiana  preferencji polskiego przemysłu.


Budynek zakładu w Polsce: Polski oddział sprzedaje znanym producentom OEM i specjalistycznemu handlowi z Europy Wschodniej całą gamę produktów VOSS Fluid: złączki rurowe, urządzenia do montażu wstępnego, armaturę wężową oraz system VOSS Lok 40.
 

Głównym obszarem działalności w zakładzie w Polsce jest montaż połączeń skręcanych oraz produkcja układów hydraulicznych gotowych do  instalacji. W tym kontekście spółka Voss Fluid korzysta ze stale rosnącego zapotrzebowania w sektorach docelowych, takich jak produkcja układów hydraulicznych, przemysł motoryzacyjny, przemysł szynowy, produkcja maszyn budowlanych i rolniczych. Montaż wysokiej jakości elementów złącznych odbywa się w Polsce od 2014 roku - zawsze w ścisłej współpracy z działem technicznym w głównej siedzibie w Wipperfürth. Na powierzchni produkcyjnej około 9.000 m² nasi pracownicy produkują gotowe do montażu rurowe układy hydrauliczne. To właśnie w tej dziedzinie spółka VOSS Fluid Poland osiąga wysoką wartość dodaną, którą zapewnia przede wszystkim nowoczesny park maszynowy, składający się z najwyższej jakości maszyn do gięcia, spawania, pomiarów i innych. Dzięki tej infrastrukturze ,a także wykwalifikowanej lokalnej kadrze firma VOSS Fluid Poland jest niezawodnym dostawcą bezpiecznych rozwiązań – również w przypadku bardziej  złożonych  zadań, a także indywidualnych wymagań klientów. Dzięki współpracy z działem inżynieryjnym w centrum kompetencyjnym w Wipperfürth, wyroby VOSS można przenieść do produkcji seryjnej  oraz wytwarzać w Polsce w  tysiącach sztuk, przy zapewnieniu najwyższej jakości.

Sprzedaż do znanych producentów OEM z Europy Centralnej i Wschodniej

VOSS Fluid Poland posiada wysokie kompetencje w dziedzinie logistyki: Zakład ten charakteryzuje duża wydajność, między innymi dzięki ultranowoczesnemu magazynowi wysokiego składowania  , który może pomieścić ponad 1.500 palet.  Ponadto pracownicy mają dostęp do w pełni zautomatyzowanego magazynu z około 97.500 miejscami na pojemniki KLT. Własny system zapewnienia jakości dopełnia ofertę usług oferowanych w Legnicy. 

W ramach prowadzonej działalności handlowej, polski oddział dostarcza zarówno znanym producentom OEM, jak i wyspecjalizowanej sieci handlowej z Europy Centralnej i Wschodniej pełną gamę produktów VOSS Fluid, którą obejmują złącza rurowe, urządzenia do montażu wstępnego, armaturę  do węży hydraulicznych oraz system VOSS Lok 40. Firma czerpie korzyści z faktu, że polski przemysł jest w fazie wzrostu , a także zmiany nastawienia, jak objaśnia Jarosław Bień, dyrektor zarządzający  spółki VOSS Fluid Polska : "Ogólnie rzecz biorąc, rynek polski i wschodnioeuropejski stają się coraz bardziej wymagające i poszukują produktów wysokiej jakości, które spełniają wysokie międzynarodowe standardy. Otwiera to nowe perspektywy przed liderami technologii, takimi jak VOSS Fluid, którzy oferują produkty o szczególnie wysokiej jakości".


Jarosław Bień, dyrektor zarządzający VOSS Fluid Polska
 

Zaletą nowego zakładu jest także jego lokalizacja: dzięki dobrej infrastrukturze , zarówno biorąc pod uwagę dostęp do mediów, jak i sieci dróg Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest kluczowym obszarem przemysłowym w południowej Polsce. Daje to spółce VOSS Fluid Poland bliski dostęp do klientów, a tym samym możliwość rozpoznania  zmieniających się oczekiwań rynku, co z kolei pozwala na wdrażanie innowacji na wczesnym etapie. Bliskość do Niemiec jest również istotna. Dobre połączenie drogowe upraszczają codzienny transport między Legnicą a Wipperfürth w Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie znajduje się główna siedziba VOSS Fluid.

O spółce VOSS Fluid GmbH
Spółka VOSS Fluid GmbH jest wiodącym na międzynarodowym rynku dostawcą elementów złącznych oraz układów hydraulicznych. Przedsiębiorstwo ma swoją główną siedzibę w Wipperfürth i jest częścią VOSS Holding. Oferta produktów obejmuje wstępnie zmontowane układy rurowe, konfekcjonowane przewody hydrauliczne, połączenia rurowe kołnierzowe, armaturę do węży hydraulicznych a także niezbędny osprzęt do stacjonarnych i mobilnych układów hydraulicznych. Spółka VOSS Fluid, jako innowacyjny i kompleksowy partner przedsiębiorstw z międzynarodowej branży budowy maszyn, kładzie szczególny nacisk na wdrażanie rozwiązań systemowych charakterystycznych dla konkretnych zastosowań. VOSS Fluid oferuje swoim klientom kompleksowe usługi z jednego źródła: począwszy od projektu i usług inżynieryjnych, poprzez wykonanie i montaż, aż po ekonomiczne wsparcie logistyczne. Grupa VOSS posiada w Europie i Azji cztery własne spółki dystrybucyjne, dysponuje również siecą handlową o globalnym zasięgu. VOSS Fluid  zapewnia dostęp do swojej oferty w każdym miejscu i czasie.

 

Źródło: VOSS Fluid

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.