Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

Bramowe 3-osiowe centra obróbkowe: Równowaga dynamiki i precyzji

2021-05-25

Wraz z typoszeregiem VC firma Takumi wprowadziła na rynek trzy nowe pionowe centra obróbkowe, które zostały zaprojektowane specjalnie dla średniej wielkości producentów form i narzędzi oraz dla producentów części. Seria obejmuje modele VC 0852, VC 1052 i VC 1200, z których każdy został zaprojektowany przez tajwańskiego producenta jako 3-osiowe centrum obróbkowe.

 

Bramowe 3-osiowe centra obróbkowe:
Równowaga dynamiki i precyzji

Dostępne są wersje o wymiarach stołu 1000 mm x 520 mm, 1160 mm x 520 mm i 1500 mm x 660 mm, obejmujące szeroki zakres części o maks. obciążeniu stołu 500, 650 i 1360 kg. Dostępne są przesuwy w kierunku X o długości 860, 1060 i 1270 mm, w kierunku Y o długości 520 i 660 mm oraz w kierunku Z o długości 610 mm. 


Nowy typoszereg VC firmy TAKUMI: Seria obejmuje modele VC 0852, VC 1052 i VC 1200. (Foto: HURCO)

Stabilność mechaniczna i termiczna

Konstrukcje nośne, takie jak łoże, kolumna lub sanie we wszystkich modelach VC firma Takumi wykonała z żeliwa Meehanite poddanego obróbce cieplnej. Ma to zapewnić niski poziom drgań w procesie obróbki, wysoką jakość powierzchni elementów i długie okresy użytkowania narzę-dzi. Jednocześnie dzięki wstępnie zamocowanym śrubom pociągowym tocznym i wrzecionom frezarskim chłodzonym cieczą zapewniona zostaje wysoka stabilność termiczna. W celu reali-zacji wysoce precyzyjnych procesów frezowania VC 0852 i VC 1052 współpracują z kulkowymi prowadnicami liniowymi we wszystkich trzech osiach. Podczas przyspieszania i zwalniania pro-wadnice liniowe charakteryzują się również brakiem opóźnień reakcji. Szybki przesuw w osi X/Y/Z osiąga prędkość 36/36/24 m/min, a posuw roboczy w kierunku X/Y/Z wynosi 12 m/min.

Sterowanie dynamiczne

Wysokowydajne wrzeciona mają prędkość 12 000 lub 15 000 obr./min i moc od 11,5 do 14 kW. Jako interfejs stosowany jest SK40 BigPlus, alternatywnie można zastosować BBT 40. Magazyn narzędzi ma postać podwójnego chwytaka i 30 miejsc magazynowych. Wszystkie trzy modele wyposażone są w sterowanie HeidenhainTNC 640. Dla zapewnienia wysokiej dynamiki TNC 640 jest ściśle skoordynowane z silnikami Heidenhain i kulkowymi prowadnicami liniowymi znajdującymi się w osiach. Bezpieczne odprowadzanie wiórów wraz z ciepłem uzyskano przy użyciu specjalnie rozmieszczonych systemów przepłukiwania chłodziwem oraz dzięki zastoso-waniu zgrzebłowych transporterów wiórów. 

Frezarki CNC mają powierzchnię podstawy 3870 mm x 2770 mm (VC 0852, VC 1052) lub 4790 mm x 2870 mm i dlatego szczególnie nadają się do pracy i programowania w trybie warsztato-wym. Opcjonalnie, modele ze stołem krzyżowym (VC 0852 i VC 1052) mogą być wyposażone w chłodzone śruby pociągowe toczne w osiach X, Y i Z. Na życzenie klienta istnieje możliwość doposażenia maszyny w stół obrotowy do produkcji części na maszynie z czterema lub pięcio-ma osiami. 


Pionowe i 3-osiowe centra obróbkowe są przeznaczone dla średniej wielkości producentów form i narzędzi oraz producentów części. (Foto: HURCO)

Atrakcyjny stosunek ceny do jakości

„Maszyny pracują szybko i dokładnie, a także zapewniają doskonałą jakość powierzchni, którą uzyskuje się m.in. dzięki zaawansowanej technologii czujników pomiarowych i kontrolnych” – podsumowuje Sebastian Herr, odpowiedzialny za sprzedaż Takumi w firmie HURCO. „Kluczo-wymi argumentami przemawiającymi za serią VC są więc dynamika, precyzja i atrakcyjny sto-sunek ceny do jakości”. Takumi, założona w 1988 roku, jest częścią Grupy HURCO od 2015 roku. Firma z siedzibą w Taichung na Tajwanie projektuje i produkuje pionowe 3-osiowe centra obróbkowe, 3-osiowe bramowe centra obróbkowe, 5-osiowe centra obróbkowe, jak również centra obróbkowe do grafitu, które są szczególnie ukierunkowane na produkcję form i budowę narzędzi. 

O firmie HURCO
HURCO Companies Inc. została założona w roku 1968. Specjalizujące się w branży technologii przemy-słowych przedsiębiorstwo projektuje i produkuje interaktywne systemy sterowania komputerowego, opro-gramowanie i sterowane komputerowo obrabiarki i komponenty obrabiarek. Głównym obszarem specjali-zacji grupy jest umożliwienie indywidualnej produkcji elementów pojedynczych oraz małej produkcji seryj-nej na potrzeby klienta w ramach większych przedsiębiorstw, działających w branżach takich jak przemysł lotniczy i kosmiczny, obronny, technika medyczna, energetyka, transport i techniki komputerowe. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Indianapolis, Indiana (USA), posiada zakłady produkcyjne na Tajwanie, we Włoszech i w USA. Grupa sprzedaje swoje produkty w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Spółki córki działające w Niemczech, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce, Chinach, Indiach, Singapurze, RPA i USA zajmują się dystrybucją, serwisem technicznym i aplikacyjnym oraz obsługą klientów. www.hurco.com 

HURCO GmbH Deutschland z siedzibą w Pliening pod Monachium to spółka córka HURCO odgrywająca kluczową rolę: Spółka ta zajmuje się koordynacją sprzedaży i obsługi klienta w całej Europie. Oddział w Niemczech istnieje od 1988 roku i zatrudnia około 100 pracowników.

www.hurco.de

Kontakt:
HURCO GmbH, Gewerbestraße 5 a, 85652 Pliening
Alexandra Banek
Tel. +49 89 905094 29
 
 
Hurco Sp. Z.o.o.
Gibner Jaroslaw, jgibner@hurco.pl
Surma Tomasz, tsurma@hurco.pl
 
 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.