Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

SW na targach EMO 2021: Większa elastyczność i produktywność dzięki zautomatyzowanym rozwiązaniom produkcyjnym

2021-09-09

Od samochodów elektrycznych po implanty medyczne: Nadrobienie zaległości po pandemii stawia przed wieloma firmami wyzwanie szybkiego zwiększenia mocy produkcyjnych. Firma Schwäbische Werkzeugmaschinen GmbH (SW) na odbywających się w Mediolanie targach EMO 2021 na stoisku D01 w hali 4 zaprezentuje odpowiednie rozwiązania: wysokowydajne rozwiązania produkcyjne do szybkiego skalowania ilości o niewielkim zapotrzebowaniu na przestrzeń i energię.

 

SW na targach EMO 2021:
Większa elastyczność i produktywność dzięki zautomatyzowanym rozwiązaniom produkcyjnym

Produktywność z jednego miejsca: Modułowe koncepcje automatyzacji w połączeniu z centrami obróbczymi i usługami cyfrowymi SW


Centrum obróbcze BA W06-22 z 6-osiowym robotem portalowym TopRob 

W czasie pandemii wiele standardowych procedur medycznych zostało przełożonych, a teraz trzeba nadrobić zaległości. Spowodowało to ogromne zapotrzebowanie na implanty wykonane z tytanu i innych stopów. Dzięki dwuwrzecionowemu centrum obróbczemu BA W02-22i z silnikami liniowymi i momentowymi oraz zintegrowaną automatyką producenci szybko zwiększają wielkość produkcji. Na zaledwie czterech metrach kwadratowych powierzchni z najwyższą precyzją wytwarzają złożone detale. Napędy bezpośrednie w osiach posuwu nawet przy najwyższych prędkościach obróbki zapewniają dokładność pozycjonowania z gwarantowaną odchyłką poniżej 0,006 mm. 

Podczas targów EMO firma SW na żywo zaprezentuje w pełni zautomatyzowaną, niezależną komorę obróbczą 

BA W02-22i. Moduł załadowczy ze zintegrowanym robotem 6-osiowym i zasobnikiem palet jest zamontowany na maszynie już w momencie jej dostawy. „Dzięki niezależnej komorze producenci mogą skrócić czas uruchomienia i natychmiast dwukrotnie zwiększyć ilość produkowanych wyrobów”, potwierdza Andreas Kienzle, Manager ds. kluczowych klientów w obszarze technologii medycznych. Ponadto firma SW ma w swojej ofercie MobileRob (MR), pojazd bezzałogowy (AGV), który zmienia kasety w zasobniku palet bez konieczności interwencji manualnej. Wypełnia on zasobnik nowymi półfabrykatami i autonomicznie transportuje gotowe elementy do wyznaczonego stanowiska w obszarze produkcji. „Dzięki temu producenci mogą zwielokrotnić swoją wydajność przy minimalnym zaangażowaniu personelu aż po zmiany bez obsady, bez dodatkowych nakładów inżynieryjnych na automatyzację”, podkreśla Kienzle. 


Centrum obróbcze BA W02-22i z modułem załadowczym

Nowe elementy dla e-mobilności

W przemyśle motoryzacyjnym gwałtownie wzrósł popyt na samochody elektryczne i hybrydowe. Dostawcy muszą zwiększyć wydajność w obszarze wytwarzania nowych komponentów. Dzięki niezależnym komorom obróbczym opartym na BA W06-22 ze zintegrowaną automatyką, firma SW może zaprezentować na targach EMO 2021 rozwiązanie wysokoproduktywne. Z jego pomocą użytkownicy poddają obróbce elementy wykonane z materiałów niemagnetycznych, takich jak aluminium lub stopy tytanu, w obszarze roboczym o wymiarach 600x630x510 mm przy zastosowaniu obróbki jedno- i dwuwrzecionowej. Oferuje ono producentom prędkość posuwu o wartości do 120 m/min, a tym samym najkrótsze czasy cyklu. 

Robot TopRob firmy SW załadowuje i rozładowuje centrum BA W06-22 od góry. Istnieje możliwość modułowej rozbudowy jednostki załadowczej. Pojazd bezzałogowy MobileRob automatycznie, bez udziału personelu, napełnia wieżę zasobnikową półfabrykatami i transportuje gotowe elementy do dowolnie zdefiniowanego miejsca w zakładzie. Istotną dla użytkowników zaletą jest znacznie większa energooszczędność maszyn wielowrzecionowych w porównaniu z maszynami jednowrzecionowymi. „W ten sposób dostawcy mogą spełnić wymagania producentów OEM dotyczące mniejszego śladu węglowego ich pojazdów”, podkreśla Jörg Schmauder, Dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu. 


Nowa maszyna jednostanowiskowa BA W08-21

Szczególnym wyzwaniem dla dostawców jest obróbka skrawaniem dużych komponentów strukturalnych, takich jak komory akumulatorów. Do tej pory producenci wytwarzali te elementy z materiałów niemagnetycznych na istniejących maszynach, które nie są optymalne do tego celu. Dzięki nowym jednostanowiskowym maszynom serii BA W08 firma SW oferuje teraz rozszerzony asortyment urządzeń do 4- i 5-osiowej obróbki dużych elementów. Napędy bezpośrednie we wszystkich osiach redukują czasy cyklu i podnoszą produktywność. Maksymalną precyzję od strony konstrukcyjnej zapewniają monobloki i konstrukcje box-in-box. Również dla tej serii firma SW oferuje również skrojone na miarę rozwiązania automatyzacji z możliwością modułowej rozbudowy, pozwalające na szybkie zwiększenie wydajności. 

life Services – Produktywność bez daty końcowej

Termin „life Services” używany przez firmę SW obejmuje wszystkie usługi związane z cyklem życia rozwiązań produkcyjnych. Klienci korzystają ze skrojonych na miarę zalet mających zastosowanie w praktyce: od uruchomienia przez szkolenia dla pracowników, analizę danych maszynowych, infolinię i serwis w terenie wraz z dostawą części zamiennych aż po modernizację starszych maszyn. 

Istotnym składnikiem usług są dane „life Data”: Przy wykorzystaniu opracowanych we własnym zakresie rozwiązań firmy SW z obszaru oprogramowania można uczynić przejrzystym i możliwym do zanalizowania status maszyny, systemów produkcyjnych i komponentów. Sercem „life Data” jest bramka IoT zainstalowana w szafie sterowniczej, służąca do przesyłania istotnych danych.


Cyfrowe rozwiązania z IDS: Analiza produktywności urządzenia na podstawie danych z maszyn

Za pomocą platformy SW CloudPlatform (SWCP) klient może analizować stan systemów w zakresie monitorowania stanu, a także wspierać usługi SW Services, umożliwiając szybką i optymalną reakcję w przypadku wystąpienia konieczności przeprowadzenia serwisu. Zintegrowana z siecią klienta platforma SW ScadaPlatform (SWSP) pomaga mu w śledzeniu komponentów i ogólnym nadzorowaniu linii. Dzięki typowi produktu SWMP API problemu dla firmy SW nie stanowi również podłączenie do istniejących systemami klienta, takich jak ERP lub MES.

 

EMO 2021 - stoisko D01 w hali 4

 

 
 
Źródło: Schwäbische Werkzeugmaschinen GmbH
 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.