Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Nakład: 2000-3000 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

Top

Informacje prasowe

 

Ecoclean: Nowa myjka EcoCcompact – kompaktowa maszyna do wydajnego mycia rozpuszczalnikami i konserwacji

2021-10-18

Dzięki takim cechom, jak duża pojemność wsadowa, poprawiona mechanika mycia czy regeneracja płynu myjącego, a także zoptymalizowana energetycznie technologia z wydajnym odzyskiem ciepła, nowa generacja maszyn EcoCcompact utrzymuje koszty czyszczenia na niskim poziomie, nawet gdy wymagania dotyczące czystości są wysokie. Niewielkie rozmiary i elastyczna zmiana między węglowodorami a modyfikowanymi alkoholami również przyczyniają się do doskonałej efektywności ekonomicznej i przyszłościowej koncepcji kompaktowej maszyny myjącej firmy Ecoclean.

 

Ecoclean: Nowa myjka EcoCcompact – kompaktowa maszyna do wydajnego mycia rozpuszczalnikami i konserwacji

Mniejszy jednostkowy koszt mycia dzięki wyższej wydajności i niższemu zużyciu energii


Dzięki dużej pojemności wsadu, ulepszonej mechanice mycia i regeneracji płynu myjącego, a także optymalizacji energetycznej, EcoCcompact realizuje szeroki zakres zadań, od mycia wstępnego i pośredniego do końcowego i konserwacji - szybko, zgodnie z potrzebami i przy zminimalizowanych kosztach jednostkowych.

Coraz wyższe wymagania dotyczące jakości komponentów i rosnąca różnorodność produktów wymagają coraz bardziej złożonych i wszechstronnych rozwiązań w sektorze mycia detali. Aby utrzymać konkurencyjność produkcji, ważne jest również zminimalizowanie zużycia zasobów i jednostkowych kosztów przy jednoczesnej maksymalizacji wydajności mycia. Najnowsza generacja ekonomicznej myjki rozpuszczalnikowej EcoCcompact została dostosowana do spełnienia tych wymagań. Kompaktowe rozwiązanie plug & play, które zajmuje zaledwie 3200 x 1600 x 2450 mm (dł. x szer. x wys.), umożliwia łatwą zmianę pomiędzy węglowodorami a modyfikowanymi alkoholami (rozpuszczalniki półpolarne) podczas bieżącej pracy bez konieczności przeprowadzania przezbrojenia.

Optymalne rezultaty mycia osiągnięte szybciej i bardziej ekonomicznie

Maszyna jest wyposażona w dwa lub trzy w pełni zintegrowane zbiorniki zalewowe, każdy wyposażony w system filtracji na linii zasilającej i powrotnej w postaci filtrów workowych lub wysokowydajnych oraz w filtrację obiegową. Ta elastyczność umożliwia osiągnięcie optymalnych wyników w krótkich cyklach, od czyszczenia wstępnego i pośredniego do czyszczenia końcowego i konserwacji. Z jednej strony, standardowa średnica komory roboczej 550 mm zapewnia o dziesięć procent większy wsad niż inne konwencjonalne myjki w tym segmencie. Z drugiej strony, duża objętość zalewania oznacza, że części podczas procesu są całkowicie zanurzone w płynie myjącym. Ponadto mocne, pompy zalewowe z falownikami zapewniają nie tylko szybkie napełnianie i opróżnianie komory roboczej, ale również silny efekt czyszczenia mechanicznego podczas standardowego etapu mycia zalewowo-iniekcyjnego. Można go dodatkowo wzmocnić poprzez zintegrowanie opcjonalnego, sterowanego falownikiem napędu, który obraca i pozycjonuje detale do mycia w określony sposób.

Oprócz dużej pojemności i wydajnego mechanizmu myjącego, zoptymalizowana energetycznie technologia myjki EcoCcompact sprawia, że maszyna jest jeszcze bardziej ekonomiczna. Na przykład, drugi i trzeci zbiornik zalewowy ogrzewane są ciepłem odzyskanym z procesu destylacji. Doprowadziło to między innymi do znacznego zmniejszenia zużycia energii. Dzięki wydajnemu procesowi destylacji maszyna ma również imponująco niskie wymagania dotyczące rozpuszczalnika. Udało się to osiągnąć przez zainstalowanie jednostki destylacyjnej w pozycji pionowej, która nie wymaga prawie żadnych uchwytów montażowych. Jej konstrukcja zapobiega gromadzeniu się cieczy i brudu oraz wydłuża żywotność kąpieli.

Siedmiocalowy panel dotykowy HMI oraz intuicyjne piktogramy gwarantują prostą, bezpieczną i szybką obsługę. Zintegrowana wizualizacja sprawia również, że śledzenie procesu i serwisowanie są łatwiejsze i bardziej intuicyjne.

Dzięki tym cechom EcoCcompact spełnia nie tylko wymagania fabryk o stosunkowo niskich zdolnościach produkcyjnych i zróżnicowanych wymaganiach, ale także dużych zakładów ze zdecentralizowanymi stacjami mycia.

www.ecoclean-group.net

Grupa SBS Ecoclean projektuje, produkuje i sprzedaje nowoczesne maszyny, systemy i rozwiązania serwisowe przeznaczone do realizowania zadań związanych z przemysłowym myciem detali, myciem precyzyjnym, gratowaniem oraz przygotowaniem i obróbką powierzchni. Jej nowatorskie rozwiązania pomagają firmom z całego świata w wydajnej i zrównoważonej produkcji spełniającej wysokie standardy jakościowe. Jej klienci wywodzą się z różnorodnych branż: produkcja sprzętu medycznego, urządzeń precyzyjnych i mikrotechnologii, przemysł samochodowy i jego dostawcy, inżynieria mechaniczna i optyczna, przemysł lotniczy i elektryczny. Sukces Grupy opiera się na innowacjach, najnowszej technologii, zrównoważonym rozwoju, byciu blisko klienta, różnorodności i szacunku.


Źródło: Ecoclean
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.