Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: kwartalnik
Nakład: 2000-2500 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

AMB 2024

Informacje prasowe

 

Nowa opcja czujnika 3D do maszyn pomiarowych HELICHECK PRO i PLUS firmy WALTER

2022-07-15

Do maszyn pomiarowych HELICHECK PRO, HELICHECK PLUS oraz ich wersji LONG firma WALTER oferuje teraz opcjonalny czujnik 3D do w pełni automatycznego pomiaru i digitalizacji narzędzi oraz przedmiotów obrabianych.

 

Nowa opcja czujnika 3D do maszyn pomiarowych HELICHECK PRO i PLUS firmy WALTER

Do maszyn pomiarowych HELICHECK PRO, HELICHECK PLUS oraz ich wersji LONG firma WALTER oferuje teraz opcjonalny czujnik 3D do w pełni automatycznego pomiaru i digitalizacji narzędzi oraz przedmiotów obrabianych.


Czujnik 3D w maszynie pomiarowej HELICHECK PLUS firmy WALTER

Gdy geometria, podziałka i skok spirali każdej krawędzi tnącej są inne, oznacza to, że mamy do czynienia z narzędziami o wysokiej wydajności. Wymagają one nie tylko wysokich wymagań dotyczących produkcji, ale także pomiaru. W związku z występowaniem wielu zmiennych parametrów zaleca się znacznie szybszy pomiar laserowy 3D, na przykład przy pomocy maszyny WALTER HELICHECK 3D. Aby wykonać pełny pomiar, w celu spełnienia niektórych kryteriów pomiarowych dodatkowo wymagana jest bardziej precyzyjna, tradycyjna maszyna pomiarowa. Do tej pory do bardziej złożonych narzędzi, używanych m.in. w branży motoryzacyjnej, lotniczej czy medycznej, były wymagane dwie maszyny pomiarowe. Dzięki nowemu, opcjonalnemu pomiarowi laserowemu 3D nie ma już takiej konieczności. 

DWIE MASZYNY W MIEJSCE JEDNEJ

Pomiar laserowy 3D jest teraz dostępny jako opcja do maszyn pomiarowych HELICHECK PRO i HELICHECK PLUS. „W ten sposób nasi klienci otrzymują dwie maszyny pomiarowe w jednej” – wyjaśnia Siegfried Hegele, menedżer produktu – aplikacje. Czujnik 3D wizualizuje przedmiot obrabiany w postaci chmury punktów. Na tym trójwymiarowym obrazie można następnie przeprowadzać różnego rodzaju pomiary. Jeżeli operator przeniesie ten obraz na rysunki projektowe 3D lub na rysunki części wzorcowej, odchylenia będą widoczne na narzędziu. „Klienci mający wiele zakładów mogą porównać skany z różnych maszyn, a następnie zobaczyć, w których procesach występują różnice w produkcji”, mówi Hegele. 

NOWA GENERACJA SKANERÓW 3D

Opcjonalny czujnik laserowy oznacza przejście do kolejnej generacji technologii skanowania. Nowy czujnik 3D ma czterokrotnie większą rozdzielczość, a maszyna pomiarowa z wysokiej klasy komputerem może przetwarzać w tym samym czasie czterokrotnie więcej danych. Dodatkowo zwiększono kąt obrotu głowicy skanującej, który wynosi teraz od -55° do 90°, umożliwiając w ten sposób pełne skanowanie wymiennych płytek wieloostrzowych. 
Źródło: Walter Maschinenbau GmbH
 
 
Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.