Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: kwartalnik
Nakład: 2000-2500 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

AMB 2024

Informacje prasowe

 

APX Technologie: Nowy agent Makino w Polsce od 1 kwietnia 2023

2023-04-04

Na polskim rynku obrabiarek firma Makino będzie miała nowego agenta od 1 kwietnia tego roku. Firma APX Technologie, założona w 1992 roku, doskonale zna polski rynek i najlepiej wie jak wykorzystać możliwości, które on oferuje. Synergia wynikająca z tego sojuszu przyniesie wiele korzyści zarówno polskim dostawcom obrabiarek, samej firmie APX Technologie, jak i nam w Makino.

 

APX Technologie: Nowy agent Makino w Polsce od 1 kwietnia 2023

Na polskim rynku obrabiarek firma Makino będzie miała nowego agenta od 1 kwietnia tego roku. Firma APX Technologie, założona w 1992 roku, doskonale zna polski rynek i najlepiej wie jak wykorzystać możliwości, które on oferuje.


Foto: Makino Spindle

Krajowe i międzynarodowe kontakty

Podobnie jak Makino, APX Technologie ma wiele kontaktów na całym świecie, ponieważ współpracuje z dostawcami zlokalizowanymi od Japonii po Hiszpanię. Ich podejście do prowadzenia interesów jest całkowicie zgodne z podejściem Makino. Żeby dostarczyć właściwy sprzęt do wykonania danego zadania, najpierw należy zrozumieć potrzeby klienta, a następnie trzeba wyjaśnić, jakie korzyści, w stosunku do konkurencji, przyniesie mu akurat ten wybór produktów. To jest właśnie siła APX Technologie.

Dostawca i producent obrabiarek

To, co wyróżnia APX Technologie, to podwójna rola dostawcy i producenta obrabiarek w jednym. Z siedziby w Opaczy pod Warszawą i z zakładem produkcyjnym w Cienisku koło Strzelna, APX Technologie produkuje komponenty dla czołowych dostawców z branży lotniczej i kolejowej. Jest to więc agent, który zna potrzeby i problemy producentów z własnego doświadczenia. Współpraca APX Technologie z Makino da producentom w Polsce możliwość większego zaistnienia na rynku oraz uzyskania kluczowych korzyści w konkurowaniu z innymi krajami z Europy i Dalekiego Wschodu.

Zmieniające się środowisko rynkowe w Polsce

Piotr Świdzikowski, wiceprezes APX Technologie, zauważa jak polscy producenci zmieniają paradygmat produkcji. Nie są już krajem niskich kosztów, coraz częściej pozycjonują się jako producenci wysokiej klasy. Ta transformacja ma daleko idące konsekwencje we wszystkim, począwszy od technik produkcji i umiejętności operatorów, a skończywszy na maszynach i narzędziach potrzebnych do dalszego rozwoju, a co za tym idzie do spełniania oczekiwań płynących z rynku. Makino jest w pełni świadome jak wygląda rozwój polskiego rynku, co więcej, dysponuje technologiami i możliwościami pozwalającymi zaspokoić zmieniające się potrzeby rynku. Robert Ciechowski - Country Manager Makino Sp. z.o.o., stwierdza: "Z wielką przyjemnością witamy APX Technologie jako naszego nowego agenta w Polsce. Synergia wynikająca z tego sojuszu przyniesie wiele korzyści zarówno polskim dostawcom obrabiarek, samej firmie APX Technologie, jak i nam w Makino."

     

 

Poprzez zawarcie sojuszu pomiędzy Makino Sp. z.o.o. i APX Technologie, Makino rozszerzyło swój zasięg działania na rynku polskim. Może teraz zapewnić dodatkowe możliwości, aby zaspokoić wymagania klientów i usprawnić wymagane przez nich wsparcie.

 

Podstawowe informacje o firmie Makino
Makino Milling Machine Co., Ltd. jest uznawana za jednego z wiodących dostawców technologii i usług w branży obrabiarek. Korporacja jest notowana na giełdzie w Tokio i zatrudnia około 4 450 osób w obu Amerykach, Europie i Azji. Jej przychody za rok fiskalny, kończący się 31 marca 2022 roku, wyniosły 1,4 mld EUR. Szeroka gama najwyższej jakości rozwiązań produkcyjnych firmy Makino obejmuje centra obróbcze do produkcji części, a także do produkcji matryc i form mających wiele różnych zastosowań w przemyśle lotniczym, samochodowym, pojazdów terenowych, komponentów przemysłowych i mikrotechnologii. MAKINO Europe zatrudnia 215 osób w centrach technologicznych i biurach w Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Słowacji i w Polsce, koncentrując się na marketingu, sprzedaży, inżynierii zastosowań oraz usługach. www.makino.eu

 

Źródło: Makino

 

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.