Tytuł: Świat Obrabiarek i Narzędzi
Ogólnopolskie Czasopismo Techniczne
GB: The World of Machine Tools & Tools
Częstotliwość: kwartalnik
Nakład: 2000-2500 egz.
Rok założenia: 2006

ISSN: 2353-5555

 

AMB 2024

Informacje prasowe

 

Welding Tour 2024 – podejdź bliżej, zobacz więcej

2024-06-07

„Technologia jest tylko narzędziem. To ludzie, którzy jej używają, tak naprawdę dokonują zmian” – mawiał Steve Jobs. Z myślą o takich ludziach odbywa się Welding Tour – cykl spotkań człowieka z najnowszą technologią w branży spawalniczej. W jednym miejscu przekonasz się o mocy rozwiązań marki Fronius i spotkasz ludzi, z którymi możesz się wymienić wiedzą i doświadczeniem. Po spotkaniu Skierdach i Gdańsku na mapie Welding Tour mamy zaplanowane jeszcze 6 kolejnych miast. Zobacz gdzie i kiedy możemy się spotkać.

 

Welding Tour 2024 – podejdź bliżej, zobacz więcej

„Technologia jest tylko narzędziem. To ludzie, którzy jej używają, tak naprawdę dokonują zmian” – mawiał Steve Jobs. Z myślą o takich ludziach odbywa się Welding Tour – cykl spotkań człowieka z  najnowszą technologią w branży spawalniczej. W jednym miejscu przekonasz się o mocy rozwiązań marki Fronius i spotkasz ludzi, z którymi możesz się wymienić wiedzą i doświadczeniem. Po spotkaniu Skierdach i Gdańsku na mapie Welding Tour mamy zaplanowane  jeszcze 6 kolejnych miast. Zobacz gdzie i kiedy możemy się spotkać.

Niekończące się godziny badań, obliczeń i testów. A wszystko po to, aby każde kolejne rozwiązanie, które trafia na rynek, czyniło spawanie procesem bardziej precyzyjnym, wydajnym i bezpiecznym. W końcu jak mawiał Sheryl Sandberg „Technologia, jaką mamy, sprawia, że nasze życie jest łatwiejsze, ale to, co sprawia, że nasze życie ma sens, to co robimy z tą technologią”. Naszym celem jest zatem pokazać Ci jej wszystkie możliwości, ale to Ty zdecydujesz, jak ją wykorzystasz.

Oko w oko z robotyzacją

Nikt już nie ma wątpliwości, że stanowi fundamenty dla przyszłości tej branży. Dlatego na Welding Tour 2024 prezentujemy całe spektrum możliwości rozwiązań Fronius w robotyzacji. Odwiedzający nas w Skierdach, na zaawansowanym stanowisku zrobotyzowanym mogli podziwiać siedmioosiowego robota, który z dwuosiowymi manipulatorami pokazał potencjał swoich możliwości spawalniczych. Nie lada gratką z pewnością dla odwiedzających była również demonstracja technik spawalniczych online i offline. W Gdańsku z kolei demonstrowaliśmy dwa systemy: synergiczna praca robota spawalniczego Kawasaki BA006L z robotem handlingowym Kawasaki RS025N, oraz funkcje asystenckie robota spawalniczego wraz z omówieniem możliwości wyszukiwania i określania dokładnej pozycji złącza oraz  rozpoznawania i niwelowania różnic wymiarowych detali z wykorzystaniem funkcji Touch Sense oraz Wire Sense. To jednak nie koniec naszych niespodzianek, które przygotowaliśmy z myślą o kolejnych miastach.

Wykłady – tu dowiesz się więcej

Warto praktykę popierać cenną wiedzą. Dlatego na Welding Tour nie mogło zabraknąć wykładów. To właśnie tu nasi wybitni specjaliści uchylają rąbka tajemnicy i wprowadzają odwiedzających nas gości za kulisy m.in. takich zagadnień, jak” Automatyzacja w spawaniu” czy „Zrobotyzowane spawanie – zakres vs cena”. Tyle w Gdańsku. Bo w Skierdach mowa był a o zrobotyzowanych systemach, automatyzacji, oraz nowoczesnych technologiach spawania. Wykład poprowadził Prof. Dr hab. Inż. Tomasz Chmielewski, Dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej. Głodni wiedzy mieli zatem okazję zaspokoić swój apetyt.

Spawanie ręczne i automatyzacja – podejdź bliżej

Genezą cyklu Welding Tour było stworzenie możliwości przyglądania się działaniu najnowszych rozwiązań Fronius z bliska. Nie zabrakło zatem prezentacji spawania ręcznego z użyciem źródła TransSteel, którego centralna jednostka zapewnia bezpieczeństwo procesu, oraz TPS/i będącego jednym z najnowocześniejszych systemów spawania o ogromnej mocy do 600 A. 

Prezentację zautomatyzowanych systemów spawalniczych oparliśmy o pokaz urządzenia FlexTrack 45 Pro, kompaktowego wózka spawalniczego do zautomatyzowanych procesów spawania, który  zapewnia powtarzalnie najwyższą jakość spoin oraz elastyczne dopasowanie do wszystkich aplikacji – wzdłużnych i orbitalnych, w zależności od dobranych szyn. 

 

Doskonała okazja? Z pewnością. Niepowtarzalna?  Nic z tych rzeczy. Na mapie cyklu Weldig Tour jest bowiem jeszcze 6 dodatkowych miast. Przyjedź, zobacz, posłuchaj i przekonaj się, jak duże możliwości są już dostępne na rynku. A następnie zadecyduj, które z nich chcesz wykorzystać właśnie w swojej firmie. 

Źródło: Fronius Polska Sp. z o.o.

Archiwum:         


 
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.